“Adetliyken Hamile Kalınır mı ?” için14 Yorum Yapıldı.

 1. almila dedi ki:

  merhabalar.Benim adet kanamamın süresi 4 gün sürüyor.Son gün sadece azar azar gelip bitiyor.Sevgilimle 4.gün yani son gün ilişkiye girdik.İçime boşalmış ama Prezervatif yırtılmış.yaklaşık 30 dakika geçtikten sonra ella içtim.Hamile kalma olasılığım var mı?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Almila Hanım.
   ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullandığınız için oluşabilecek hamileliğin önüne geçmişsiniz.

 2. Sude dedi ki:

  Merhaba

  Adetlerim cok duzensizdir.18 ile 20 arasinda bir olurum. Normal de 6 gun surer. Esimle adetimin ucuncu gunu iliskiye girdik ve icime bosaldi. Ve boşaldiktan iki uc saat sonra adetim kesildi. Hamile kalma olasiligim varmi…

  • admin dedi ki:

   Merhaba Sude Hanım.
   Düzensiz adet görüldüğünde, Adet dönemi içerisinde de yumurtlama görülebiliyor. Bu nedenle hamilelik söz konusu olabiliyor. Ancak bilmeneiz gereken bu durumun çok ama çok düşük bir ihtimal olduğudur.

 3. Meraklı dedi ki:

  Merhabalar.
  Biz kocamla adetimin 4. Günü ilişkiye girdik normalde dışarı boşalıyor. Ama sanırım biraz içime geldiğini düşünüyoruz. Adetim bikaç gün gecikiyor sadece ve 6 gün sürüyor. Sizce hamile kalırmıyım yoksa ella içmem gerekir mi? Şimdiden teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Merhabalar. Adet dönemleriniz çok değişken değilse, bu dönem içerisinde yaşanan ilişkilerde yumurta üretimi olmadığı için hamilelik söz konusu olmuyor. Şayet adetiniz düzenli değilse önlem olarak Ella Ertesi gün hapını alıp kullanabilirsiniz.

 4. üzgün prenses dedi ki:

  merhaba. erkek arkadaşımla gecesinde birlikte oldum, biraz kan bulaşmıştı. sabah regl olduğumu fark ettim. biraz içkiliydim sadece içime boşalmadığını net hatırlıyorum. adet dönemim biraz düzensiz. 1 hafta sarkıyor her ay. şu an ikinci haftadayım ve ara ara midem bulanıyor. içime boşalmadı, regl başlangıcındaydım. hamile kalma riskim var mı sizce?

  • admin dedi ki:

   Merhabalar.

   Adet dönemi içerisinde yaşanılan ilişkide hamilelik ihtimali çok ama çok düşüktür. Ancak düzensiz adet görülen kişilerde döngü değiştiğinden dolayı çok düşükte olsa bi ihtimal söz konusu olabiliyor.

   Sizin yaşadığınız ilişkide boşalma söz konusu olmadıysa hamilelikten de söz etmek mümkün olmayacaktır. Yaşadığınız mide bulantısının farklı sebepleri olabilir. Değişen hava geçişlerinden dolayı mide üşütmesi ve benzeri bir durumla karşılaşıyor olabilirsiniz.

 5. Tuğra dedi ki:

  Merhaba ben eşimle adetimin 3. Gecesi birlikte olduk 2kere içime boşaldı yeni evliyiz ve bebek düşünmuyoruz ve iliskiye girdikten 2 saat sonra istifra ettim acaba icime ilk kez bosaldigi icinmi ve ve ertesi gün yani bugun cok halsizlik yorgunluk var üzerimde neyden kaynaklaniyor olabilir acaba cevaplarinizi bekliyorum

  • admin dedi ki:

   Merhabalar. Adet dönemi içerisinde yaşanılan ilişkilerde hamilelik olasılığı çok düşüktür. Şayet Adet düzeninde bir aksaklık söz konusu değilse, hamilelikten söz etmek yersiz olacaktır.

   Mide bulantısının içinize boaşlmasıyla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Farklı sebeplerden dolayı böyle birşey yaşamış olabilirsiniz ( Midenizi üşütmek, Heyecan, Hormonal değişim ve benzeri sebepler… )

 6. Tuba sonay dedi ki:

  Iyi gunler adet dongum tam 30 gunde 1 dir adet olduktan 3. Gunu esimle birlikte olduk 2 tane cocugumuz var acikcasi istemiyoruz ama korkuyorum sizce yorumunuz nedir

 7. Özge özge dedi ki:

  Adetimin son gününde eşimle ilişkiye girdik ve içime boşaldı. Herhangi bir korunma yöntemi kullanmıyorduk. Şu an bebek yapmayı düşünmüyoruz. içime boşaldığı için hamile kalmaktan korkuyorum. sizce hamile kalır mıyım lütfen cevap verin 🙁

  • admin dedi ki:

   Merhaba Özge hanım. Adet düzeniniz nasıl ? Şayet düzenli olarak adet oluyorsanız, hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır ( yok denilebilir aslında ). Ancak bilmenizi isteriz ki, adet öneminde vajina enfeksiyona açık hale gelir. Bu nedenle bu dönemlerde ilişki yaşamaktan kaçınmanızı öneririz.

Yorum Yap