Bel ve Karın Bölgesinde ki Yağlar Nasıl Erir ?

Bel ve karın bölgesinde ki yağlar, son zamanlarda özellikle kadınların en büyük kilo problemi haline geldi! Peki hiç düşündünüz mü Karın bölgesi nasıl yağlanıyor ? Göbek yağları nasıl oluşuyor ? ideal Kilo aralığı ve bel genişliği ne kadardır ?
Saadet Servet ; Bel ve Karın bölgesideki Yağlarla ilgili Bu soruları yanıtladı.
Bacak, kol ve benzeri kas dokusu üzerinde oluşan yağlanmalar, Göbek, Bel ve Karın bölgesinde ki yağlar kadar sağlık sorunlarına neden olmamaktadır. Karın , Bel ve göbek yağlanmaları zamanla iç organların etrafını sarıp, bu organların işlevlerini yerine getirmesine engel oluyor. Bu nedenle bu bölgede oluşan yağlar, sağlık için oldukça önemli ve tehlikelidir.

Örneğin ; Erkeklerde Normal Bel genişliği 72 ile 94cm arasındadır ve bu genişliğin üstüne çıkıldığında risk grubuna dahil oluyorsunuz. Özellikle bel genişliği 110 cm’nin üstüne ulaştığında yüksek riskler ortaya çıkmaya başlıyor. Böyle bir durumda mutlaka diyete başlayıp, kilo vermeniz ve bu bölgede ki yağları eritmeniz gerekir.
Kadınlarda ise Normal bel ölçüsü 58-78cm arasıdır. Yine kadınlarda da bel genişliği 80-82’nin üstüne çıktığında , iç organların etrafı yağlarla tamamen kaplandığından yüksek risk meydana geliyor.

Bel ve karın bölgesindeki yağlar neden Olur ?

karin-yaglari-nasil-eritilir-ne-yapmaliÖzellikle bel ve karın bölgesinde ki yağlar, orta yaşlardan itibaren herkesin sorunu haline gelmeye başlıyor. Bu bölgede oluşan yağlanmaların en büyük sebebi sağlıksız ve düzensiz beslenmedir. Zaten yağ depolama alanı olan bel ve göbek bölgesi, yüksek kalorili beslenme ve gece atıştırmaları sonucunda bu işlevini yani yağ depolama görevini yerine getiriyor. Ancak, neyse ki vücudumuzda en hızlı yağ yakabildiğimiz bölgelerden biride yine bu bölgedir. Hafif bir diyet, Düzenli beslenme ve biraz egzersizle karın yağlarını kolaylıkla eritebilirsiniz.

Peki Bel ve Karın Bölgesinde ki Yağlar Nasıl Erir ?

  • Alkollü ve içerisinde bol miktarda şeker bulunan ( Bunlar yüksek miktarda Kalori içerir ) kola, gazoz ve benzeri hazır içeceklerin tüketimini en aza, hatta yapabiliyorsanız tamamen hayatınızdan çıkarın. Tatlı tüketimini kontrolü bir şekilde yapın. Yağlı yemeklerden ve kızartma türü yiyeceklerden uzak durun.
  • Yağsız süt ve süt ürünlerini, özellikle yoğurt tüketin. Yapılan araştırmalar sonucunda Yoğurdun Bel ve Karın bölgesinde ki yağların erimesini hızlandırdığı görülmüş.
  • Akşam saatlerinde yenen yemekler ve alınan kaloriler doğrudan bu bölgelerde depolandığından Akşam yemeğinizi en geç saat 18:00 -19:00 gibi yemeye ve bu saatlerden sonra yalnızca meyve tüketmeye, başka herhangi bir şey yememeye özen gösterin.
  • Egzersiz ve spor yapın. Gün içerisinde aldığınız kalorileri ancak bu yolla harcayabilirsiniz. Yağlanma özellikle, Karın bölgesinde ise, yapacağınız spor ve yürüyüşe ek olarak bu bölgeleri çalıştıracak hareket ve egzersizler yapabilirsiniz. Yapacağınız egzersizler zayıflamanızı sağlarken, kaslarınızın daha sıkılaşmasını da sağladığından daha güzel ve fit bir görünüme sahip olursunuz.
  • Egzersiz ve spor yapacak zamanınız veya yeriniz yoksa, hızlı bir şekilde derin nefes alıp verin. Bunu uygun bulduğunuz her zaman yapabilirsiniz. Masa başında çalışıyorsanız, dik bir şekilde karnınızı içeri, göğsünüzü öne çıkaracak şekilde oturun. Bu işlem karın kısmında bulunan kasların çalışmasını sağlar.

 

Spor yaptığınızda ilk önce hangi bölgede yağlanma varsa ilk erime o bölgeden başlar. Şayet göbek yağlarından şikayetçiyseniz, spor sonucu en çok bu bölgede ki yağların erimesini sağlarsınız. Bu bölgeden zayıflarken başka yerlerin de ( yüz ve benzeri bölgelerden ) zayıflayacağını düşünmeyin.

Haftada 4 kilo Verdiren Diyet Listesi


Uygulayabileceğiniz diyet listeleriyle Haftada 4 kilo vererek göbek ve karın yağlarını eritebilirsiniz. Bir çok kişinin problemi olan göbek yağları, uygun bir diyet ve yapılacak egzersizlerle eritilmesi mümkündür.Kararlı bir şekilde uyulan diyet ve yapılan egzersizlerle ayda 8 kiloya kadar kilo vermek mümkündür. yeter ki inançlı ve kararlı olun. Diyet listesini daha iyi anlamanız için Video olarak yazımızı ekledik.
Gerçek hayatta istenilen sonuçları almak için sabra ihtiyacınız olduğunu unutmayın.Sağlıklı olan hiç bir diyet size bir Ayda 10 kilo verdirmez. Israrcı olun sabırlı olun istediğiniz Vücuda kavuşursunuz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir