Boyunda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer ?

Boyunda Çıkan Sivilceler; Çok fazla salgılanan yağ vücudumuzun birçok bölgesinde sivilce çıkmasına neden olur. Boyunda çıkan sivilcelerde aynı diğer bölgelerimizdeki gibi temizlik eksikliği, ölü derinin bu bölgede çok olması ve gözeneklerin tıkanması sonucu oluşur.

Boyunda Sivilce Neden Çıkar ?

Boyunda çıkan sivilceler, diğer bölgelerdeki sivilcelerde olduğu gibi tıkalı gözenek sonucu oluşur.
Ayrıca deterjana karşı alerjisi bulunan kişilerde görülür. Eğer ki alerjisi olduğunuz bir deterjana maruz kaldıysanız ya da yıkanan bir kıyafetiniz deterjanlı kaldıysa ve kurudukdan sonra bu kıyafeti giydiyseniz, boyun bölgesi ve göğüs bölgesinde sivilce ve kızarıklıklar meydana gelir.
Boyun bölgesinde çıkan sivilceler aynı zamanda kullanılan parfümden, şampuandan, saç kreminden yani kısacası teninize temas eden her türlü kimyasal ürün sonrası çıkabilir.
Yaz aylarında boyun bölgenizde daha sık sivilce sorunu yaşıyorsanız terleme sonrası banyo etmemenizden kaynaklı olabilir. Yazın mutlaka üstünüzü değiştirip duş almalısınız. Bu önlem sivilcelerin daha az oluşmasını sağlar.
Kadınların regl dönemlerinde artan sivilceler boyun bölgesinde de artış gösterebilir. Dönemsel durumlarda artan sivilceler için daha fazla hijyene dikkat etmek önlem için gereklidir.

Boyun bölgesinde Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

En basit yöntem o bölgeyi düzenli olarak temizlemekten geçiyor. sivilce problemi için ev yapımı sivilce maskelerini uygulayabilir veya eczanelerden kurutucu ürünler kullanabilirsiniz. Bu bakımlar süreyi biraz daha kısaltacaktır fakat hemen sonuç almanız yine bir kaç günü bulur.
Boyun bölgesinde çıkan sivilceleri sıkmayın veya kaşıyarak o bölgeyi zedelemeyin böyle durumlarda o bölgedesivilce izi kalabilir. Bu açıdan aşağıda yazacağımız bakım yöntemleri ile boyun bölgesinde sivilce çıkmasına engel olun.

Boyun Bölgesinde Sivilce Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Bu bölgeyi her sabah ve akşam yatmadan düzenli şekilde hijyenik kokusuz ürünler ile temizleyin.Düzenli olarak su için susuz kalan bir cilt sivilce dahi her türlü cilt sorunlarının oluşmasına neden olur.Saçlarınız uzunsa ve boyun bölgesine sürekli değiyorsa saçlarınızı sivilcelerden kurtuluncaya kadar bağlayın.Saçlarda bulunan yağ bu bölgede sivilce oluşumunu tetikler.Giyeceğiniz ürünlerin yaka kısımlarının boynunuzu sıkmamasına özen gösterin.Kullanacağınız ürünlerin kokusuz olması ve alerjiye karşı daha steril olması gereklidir.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir