Doğru Squat Hareketi Nasıl Yapılır ?

Etkili kalça ve bacaklara sahip olmak her kadının arzusu. Peki muhteşem kalçalara sahip olmanın zor olmadığını söylesek? Kalça ve bacaklarımızı şekillendirmek için Squat hareketlerini düzenli bir şekilde yapmak gerekir. Bunun için günde 15-20 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Gelin siz de bu squat çılgınlığına katılın ve muhteşem kalçalara sahip olun. Squat yaparken dikkat etmeniz gereken bu 5 unsura gelin göz atalım.

1) Öncelikle sırtınız dik ve göğüsler yukarı bakmalıdır. Başınız dik ve ileriye doğru bakmalısınız. Sırtınız dik, karın içeri çekilmiş ve omuzlar geriye doğru yaslanıp düz olmalıdır. Bunu Pozisyonu düzgün alabilmek için bir duvara yaslanabilirsiniz. Sırtınızı duvara dönün ve topuklarınızın, kalçalarınızın, Sırtınızın ve baş arka kısmının duvara değmesini sağlayın. Böylelikle doğru pozisyonu almış olursunuz.

Squat Nasıl Yapılır

2) Ayaklar omuz genişiliğinde açık ve parmak uçları tam karşıyı göstermelidir. Eğer tam squat yapmak istiyorsanız sağ ayak sağı sol ayakta solu göstermelidir. Pozisyonumuzu aldıktan sonra belimizi incitmemek için yavaşça çömelmemiz gerekir. Çömelme esnasında vucut ağırlığını bel kısmına vermemelisiniz. Tüm yükü bacak kaslarına vermelisiniz. Aksi taktirde belinizi incitebilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için Egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanızda yarar var.

3) Çömelirken vücudunuzu olabildiğince dik tutun ve sanki arkanızda bir sandalye varmış gibi oturur pozisyona geçin. Böylelikle çömelmek için bacak kaslarınızı kullanmış olursunuz. Sürekli olarak çalışan bacak kaslarının zamanla hacmi artar ve bu bölgede bulunan yağlar erir. Bu da kalçalarınızın daha sıkı ve dik görünmesini sağlar.

4) Kalkarken vücudunuzun duruşunu değiştirmeyin. Belinizi bükmeyin. Belinizi bükerseniz, bacaklara binen yükü bel kısmına vermiş olursunuz. Bu da bacak kaslarını çalıştırmak yerine bel kaslarını çalıştırdığınız anlamına gelir ve size bir faydası dokunmaz.
squat nasıl yapılır
5) Eğer tüm bunları doğru bir şekilde yaptıysanız şimdi mükemmel bir kalçaya sahip olmanın ilk adımını gerçekleştirdiniz tebrikler:)

Squat Nasıl Yapılır-Video


Squat hareketini dpğru ve düzenli yaptığınız süre boyunca bacaklarınızın sıkılaştığını ve kalçalarınızın dolgunlaşıp, dikleştiğini fark edeceksiniz. Squat popoyu yalnızca dolgunlaştırıp kaldırmaz, aynı zaman kalçaların yuvarlak olmasını da sağlar.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir