En etkili ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Kilo verme yöntemleri ile ilgili ister görsel isterse yazılı medya da olsun birçok konu bulunuyor. Ancak bu konuların ne kadar işe yaradığı, bu bilgilerin ne kadar doğru olduğu ile ilgili bir fikir ve uzman görüşü bulunmamaktadır . En etkili zayıflama yöntemleri metabolizmanıza ve yaşam tarzınıza göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle internette veya televizyon programlarında yer alan bilgiler bir başkasında işe yararken sizde işe yaramayabilir. Hatta öyle ki zayıflamak isterken kilo bile alabilirsiniz. Güzel ve fit bir vücuda sahip olmanın yanı sıra sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmek içinde mutlaka fazla kilolarınızdan kurtulmalı ve zayıflamalısınız. Aşağıda yer alan zayıflama yöntemleri sayesinde yavaş ama sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz;

Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmektir. Günlük ihtiyaç duyduğunuz kadar kalori almanız durumunda gün içerisinde yaptığınız aktiviteler için gerekli olan enerjiyi vücudunuzda depolanan yağları eriterek elde etmeye başlarsınız. Yağ yakımını hızlandırmak için de gün içerisinde hareketli olmanız gerekir. Şayet göbek ve basen gibi bölgesel olarak yağlanma oluşmuşsa bu bölgeleri çalıştıracak olan egzersizler yaparak da yağ yakımını daha da hızlandırabilirsiniz.

1- Kalori değeri yüksek besinleri hayatınızdan çıkarın!

Zayıflamaya kalorisi yüksek olduğu halde tükettiğiniz besinleri hayatınızdan çıkararak başlayabilirsiniz. Bunu yapamıyor olsanız bile, en azından bu durumun farkında olup yüksek kalorili besin tüketimini en aza indirin. Yapılan araştırmalar sonucunda bir besini uzun süre tüketmediğinizde artık o besini çok aramadığımızı ve yeme isteğinin azaldığı saptanmıştır.

2- Yediklerinizin kalorisine dikkat edin ve sağlıklı beslenin!

Sağlıklı beslenme ile ilgili bilinçlenmeye hangi besinin ne kadar kalori içerdiğini öğrenmeye çalışın. Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın en temel yolu sağlıklı beslenmekten geçiyor. Her ne kadar kültürümüzde yer alan yemekler yüksek kalorili yemekler olsa da araştırmalarla hem lezzetli hemde düşük kalorileri yemekleri keşfedebilirsiniz. Bir yemek düşük kalorili olduğu için kendinizi yemek zorunda hissetmeyin. Bunun yerine hem damak tadınıza hitap eden hemde kalorisi düşük olan diyem yemekleri araştırıp deneyerek keşfedebilirsiniz.

3- Hareketli Olun, enerji tüketin.

Gün içerisinde hareketli olup, yemeklerden aldığınız kalorileri harcamalısınız. Şayet sürekli olarak evin içerisinde oluyorsanız, evde uygulayabileceğiniz egzersizlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Sadece diyet yaparak kilo vermeye çalışmak hem zararlı hemde zamanla motivasyon kaybına neden olduğundan bir süre sonra diyeti bozma yoluna giriyorsunuz. Bunun yaşanmaması için düşük kalorili beslenme ile birlikte egzersizlerde yapmalısınız. Yaptığınız egzersizler ayrıca vücudunuzu sıkılaştırıp daha fit ve diri bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.
Motivasyonunuzun bozulmaması için hedeflerinizi küçük tutun. Örneğin bir hafta içinde 1 kilo vermeyi kendinize hedef seçin. Bu hedefe ulaştığınızda daha istekli olursunuz ve bu uygulamalara devam edersiniz. Aksi halde kilo veremiyorum diyerek pes edebilirsiniz. Dengeli beslenme ile birlikte düzenli olarak egzersiz yaparsanız bir haftada kolaylıkla 2 kiloya kadar verebilirsiniz.

4- Sabırlı olun. O kilolar Gidecek!

Sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kilolardan kurtulmak söylendiği gibi kolay değildir. internette yer alan bir çok sitede şok diyetler bulunuyor. Bu diyetler size ilk zamanlar hızlı kilo verdirse de bir süre sonra kilo vermeniz duracak ve verdiğiniz kiloları yine aynı şekilde geri almaya başlarsınız. Bu nedenle şok diyetler yerine daha uzun süreli ama kalıcı şekilde kilo vermeyi amaçlayın. Unutmayın bir günde BİN tane egzersiz yapsanız bile o gün içinde kilolarınızdan kurtulamazsınız. Ancak bu BİN egzersizi 20 güne yayarsanız yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz.
Yukarıda yer alan durumun yaşanmaması için sabırlı olmalı ve gerçekçi düşünmelisiniz. Ulaşamayacağınız hayaller kurmayın. Bu sadece karamsarlığa ve strese neden olur. Streste daha fazla yemenizi ve kilo almanıza neden olur.

5- Su içmeyi Alışkanlık Haline Getirin

Vücutta yağların yakılması ve çözünmesi için vücudunuz suya ihtiyaç duyar. Bol bol su içerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Su içmek metabolizma hızını da arttırdığı için ayrıca vücudun daha fazla enerji harcamasını sağlar. Böylelikle bir taş ile iki kuş vurmuş olacaksınız.
Gün içerisinde elinizde sürekli su şişesi bulunsun. Sürekli tuvalete gitmeniz sizi korkutmasın aksine her tuvalete gittiğinizde su içmeniz gerektiği aklınıza gelsin. Suyun anti oksidan özelliği sayesinde kilo verirken bir yandan da cildinizi beslemiş, sindirim sistemini düzene sokmuş olursunuz.

Yukarıda yer alan önerilere uymanız durumunda zayıflamamanız gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenme ile birlikte egzersiz yapılmasını tüm diyetisler öneriyor. Bu önerilerin uzman önerileri olduğunu unutmayın.
Kendinizi motive edin ve bir hedef belirleyerek hemen şu andan itibaren yazdıklarımızı uygulamaya koyun. Yapacağınız ilk iş, en çok tükettiğiniz besinlerin kalori değerlerini öğrenerek bir yere nor etmek olsun. Yemeklerinizi hazırlarken bu listeye bakarak kaç kalori aldığınızı öğrenin ve bu kalorileri yakacak kadar egzersiz yapın. işte size Zayıflamanın Püf noktaları ve Sihirli değneği…

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir