Ender Saraç Sivilceler için Maske Tarifi

Sivilce, cilt görüntüsünü ve güzelliğini bozan önemli cilt problemlerinden biridir. Sağlıksız ve düzensiz beslenme sivilceyi tetikleyen en önemli faktördür. Yağlı ve baharatlı yiyecekler cildin yağ dengesinin bozulmasına ve sivilcelerin çıkmasına neden olur. Bu nedenle sivilce tedavisinde önemli olan ilk adım, sivilce oluşumuna neden olacak olan besinlerden uzak durmaktır.

Ender Saraç Sivilce Maskesi Tarifi

Ender Saraç’ın sivilce maskesi ile sivilce sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanında sivilcelerin ortaya çıkmaması için öncelikle bol su tüketmeli ve sağlıklı beslenmelisiniz.
Malzemeler:
2 avuç Buğday
2 adet Yumurta sarısı
1 çorba kaşığı Badem yağı
Su (özellikle yağmur suyu)
Yumuşak fırça
Sivilce Maskesinin Hazırlanışı:
Yağmur suyu veya normal suda buğdayları iyice pişiriniz.Pişirme işleminden sonra buğdayları ezerek sıkınız. Ezilmiş olan buğdayları bir kap içerisinde yumurta sarısı ve badem yağı ile iyice karıştırınız. Yumuşak fırça ile bu karışımı cildinize sürünüz.
Bu karışımı uygulamadan önce ve uyguladıktan 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp yumuşak havlu ile kurulayınız. Bu maskeyi sabah ve akşam olmak üzere 2 hafta boyunca uygulayınız.

İltihaplı Sivilce ve Akneler İçin Kür Tarifleri

Sivilceler için Kür #1

Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp mikserde çektirip öz suyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye uygulayın. Sivilceler geçene kadar bu işleme devam edilir.

Sivilceler için Kür #2

Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı ilave edilir ve kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye uygulanır.

Sivilceler için Kür #3
1 tane turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Bir şişeye ağzına kadar rendelenmiş turp ile doldurulur. Daha sonra içine elma sirkesi katılır. Bir hafta sıcak bir yerde bekletilir. Karışım hazır olunca her defasında çalkalanıp sabah akşam sivilceli bölgeye uygulanır. Uygulamayı cilt sivilcelerden temizlenene kadar devam edin.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir