Epimedium Nedir ? Faydaları-Zararları Nelerdir ?

EPIMEDIUM AZGIN TEKE BITKISI

Epimedium ( Azgın Teke Otu) Bitkisi, erkeklerde testesteron hormonu salgısını arttırdığı için cinsel gücü arttırmak için kullanılan ve macunu yapılan bir bitkidir. Erkekler üzerinde afrodizyak etkisi yaratarak, cinsel arzu ve sertleşme konularında etkili olmaktadır. Ana vatanı olan Çin’de çok uzun dönemlerden beri kullanılan Epimedyum bitkisi, zaman içerisinde yayılarak hemen hemen tüm dunyada bu amaçla kullanılmaya başlanmıştır.
Epimedium ( Azgın Teke otu ) bitkisinin bu etkisinin keşfedilmesi üzerine, erkeklerin büyük problemlerinden olan sertleşme, iktidarsızlık ve cinsel istek problemlerini belirli bir oranda ortadan kaldırmaktadır.

Epimedium Zararları Nelerdir

Epimedium içerisinde ki etken maddeden dolayı basıncını arttırdığından kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan kişilerde kullanılması uygun değildir. Çok tüketilmesi durumunda çarpıntılara ve baş dönmelerine neden olabilir. Bu nedenle ihtiyaç olduğu kadarıyla kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun dışında, doğal bir ürün olmasından dolayı herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir