Erken Boşalma Nasıl Tedavi edilir ? Normal Süresi Nedir ?

Erken boşalma, ülkemizde erkekler arasında en çok konuşulan ve karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. Cinsel bir sorun olduğundan dolayı çoğu erkek, erken boşalma tedavisinden kaçmakta ve çözümü sanal ortamlarda aramaktadır. Oysa ki uzmandan yardım alındığında, erken boşalma probleminde güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma, özellikle 40 yaş altında olan erkeklerde meydana gelen, ereksiyonun kısa sürmesi ve kısa bir süre içerisinde boşalmanın gerçekleşmesidir. Erken boşalma konusunda uzmanlaşmış kişiler ( doktorlar ), boşalmayı çiftlerin istediklerinden daha süre içerisinde meydana gelmesi olarak tanımlamaktadır. Bu nedenle normal boşalma süresi şu kadar olmalıdır demek yersizdir. Her iki taraf için cinsel birliktelik doyurucu oluyorsa, erken boşalma söz konusu değil demektir. Bazı dönemlerde ortaya çıkması normalken, bu durumun sürekli yaşanması durumunda bir rahatsızlık olarak kabul görmektedir.
Daha açıklayıcı bir şekilde yazmak gerekirse, erkek partnerin vajina içerisine girdikten yaklaşık 7 dk sonra boşaldığını varsayalım. Kadınların da 5 dakika içerisinde orgazm olduğunu varsayarsak, bu ilişki de her iki tarafta mutlu sonla ayrılacağından erken boşalma probleminden bahsedemeyiz. Ancak, kadın 10 dakika sonra orgazm olacaksa 7 dakika sonunda boşalma gerçekleştiğinde, kadın orgazm olamadığından bu durum erken boşalma olarak ele alınabilir. Bu nedenle erken boşalma problemi zamansal değil, doyumsal bir durumdur.

 

Türkiye de Genel olarak Normal boşalma süresi 5-7 dakika civarında olmaktadır.

Peki ; Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir ?

normal-bosalma-suresi-ne-kadardirErken boşalma sorunu yaşayan bir erkek doktora başvurduğunda, öncelikle hastanın psikoseksuel, ilişkisel ve tıbbı yönden tetkik ve analizleri yapılır. Erken boşalma sorunu, kadının bu pozisyonda ki yerininde önemli olmasından dolayı, çiftlerin birlikte doktora baş vurmaları bu noktada oldukça önemlidir.
Cinsel ilişkide, hem kadının hemde erkeğin beklentisinin bilinmesi, boşalma süresinin ne kadar olması gerektiğinin belirlenmesi açısından önemlidir. Bu sorular cevap bulduğunda, erken boşalma problemi tedavi edilebilmektedir.

Boşalma Süresini uzatmak için Ne Yapmalı ?

Cinsellik hakkında çiftlerin birbiri ile konuşması, sorunun çözümü için oldukça önemlidir. Bu iletişimin sağlandığı bir çok çiftte erken boşalma problemi geçici olmakta ve zaman içerisinde durum normale dönebilmektedir. Çiftler kendi aralarında önerilerle çeşitli yöntemler geliştirebilirler. Örneğin ; Cinsel ilişkiden 1-2 saat önce mastürbasyon yapmak, boşalma süresini uzatabilmektedir. Erken boşalmanın en önemli nedenleri arasında, daha önceden kazanılmış olan alışkanlıklardan kaynaklanmaktadır. Gençlik dönemlerinde mastürbasyon yapıp, bir an önce boşalıp işini bitirme derdinde olan erkek, bu alışkanlığını evlilik hayatında da sürdürebildiğinden, öncelikle bu alışkanlıkların değiştirilmesi, psikolojik rahatlığın sağlanması önemlidir.
Erken Boşalma da Sık-Bırak Tekniği
Erken boşalma problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz.Sık bırak tekniği 3 aşamadan meydana gelmektedir.
Birinci aşama: Ön sevişmenizi daha önce gerçekleştirdiğiniz şekilde yapın. Boşalma noktasına gelene kadar bu şekilde devam edin. Şayet devam etmeniz durumunda boşalacağınızı hissediyorsanız bu noktada ön sevişmeye son verip bir süre bekledikten sonra tekrar devam edin.

İkinci aşama: Partnerinizden penisinizin baş kısmının penis gövdesi ile birleştiği yeri tutarak birkaç saniye sıkmasını isteyin. Bunu boşalma hissi geçene kadar devam ettirin.

Üçüncü aşama: Sıkma aşamasından sonra yaklaşık 30 saniye bekleyin ve ön sevişmeye geri dönün. Sıkma aşamasında penisinizin sertliğinden kısmen azalma görülebilir. Ancak cinsel uyarıyla yeniden tam bir sertlik yaşanacaktır.

Dördüncü aşama: Tekrar boşalma hissi geldiğinde, partnerinizden önceki sıkma işlemini tekrarlamasını isteyin.

Bu aşamaları tekrar tekrar yinelediğinizde, hemen giriş anında boşalma olmadan vajinal ilişkiye başlayabilirsiniz.Bir kaç defalık pratikten sonra, sıkma-bırakma tekniğini uygulamaya ihtiyaç duymadan boşalmanızı nasıl geciktireceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Erken Boşalma tedavisinde ilaçların yeri

Erken boşalma yaşanmasının nedeni psikolojik ise, bu yönde ilaçlı tedavi tercih edilebilir ve antidepresif özellik gösteren ilaçlar kullanılabilir. Böylelikle kendini rahat hisseden erkek, boşalma süresinin daha uzun olmasını sağlayabilir.
Penis üzerine sürülen ve uyuşturmaya neden olan çeşitli kremler kullanılabilir. Bu kremler penise sürüldüğünde sinirlerin uyarılması zorlaştığından sertleşme sağlanmasına rağmen, kasların kasılamaması nedeniyle boşalma gerçekleşmez.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir