Evde Kil Maskesi Yapımı

Cilt bakımı konusunda hassas olan veya daha önce istenmeyen bir cilt sorunu ile karşılaşan hemen hemen herkesin mutlaka adını duyduğu maskelerin başında kil maskesi gelir. Kil içerisinde bulunan maddeler birçok cilt problemine iyi gelmekte, cildin yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Özellikle sivilce problemi yaşayan kişiler için oldukça faydalı olan kil maskesi, siyah nokta geçirmek ve gözenek sıkılaştırmak içinde kullanılmaktadır.

Kil Maskesi evde Yapılışı

Kil maskesi yapımı için gerekli malzemeler:
1 çay kaşığı kil
1 çay kaşığı limon
2 adet aspirin

Cilt bakımı hemen her kadının hatta son dönemde erkekler için de önemli bir yer tutuyor. Fakat cildimize bakım yaparken önemli bir konuda seçtiğimiz yada hazırladığımız ürünler bir hayli önem taşıyor.
Her cilt tipi farklı özellikler taşıdığı için genellikle doğal yöntemlerle yapılan maskeler tercih edilmeli. Kil maskesi de bu tercihler arasında ilk sıralarda yer almalı.

Kil Maskesi Yapımı

Kil Maskesi Tarifi, Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır ?, Kil Maskesi Nasıl Yapılır ?, Kil Maskesi evde yapmaMalzemeleri bir kaba koyup karıştılır ve yüzünüze uygulayarak 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra bol su ile yıkayarak yüzünüzü iyice temizlemeniz gerekiyor. Haftada 1 uygulanabilir. Kil maskesini uyguladıkça cildinizin nefes aldığını ve daha pürüzsüz olduğunu hissedeceksiniz. Ayrıca kil maskesini uygulamadan önce cildinize buhar banyosu yaptırarak etkisini daha da arttırabilirsiniz.

Kil Maskesi Faydaları

Doğal bir maske olduğundan dolayı kil maskesinin birçok faydası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra doğallığından dolayı cilde herhangi bir zararı veya yan etkiside bulunmuyor.

  • Cildi canlandırır
  • Gözenekleri küçültür
  • Cildi temizler
  • Yüze doğal bir parlaklık verir
  • Sivilce ve siyah nokta oluşmasını azaltır
  • Düzenli olarak yapıldığında pürüzsüz bir cilde kavuşturur
  • Cildi besler
  • Ölü cilt hücrelerini temizler

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir