Evde Sivilce Geçirme Yolları ve Yöntemleri

Evde uygulayabileceğiniz sivilce geçirme yöntemleri piyasada satılan cilt bakım ürünleri veya sivilce kremleri  kadar etkili olmasa da maddi olarak tasarruf yapmanızı sağlar. Bu yazımızı okuduktan sonra hem tasarruf yapıp hem de cildinize zarar vermeden, sağlıklı ve kolay bir şekilde sivilcelerden nasıl kurtulacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Evde sivilce tedavisi için yazdığımız bu yazımızda bulunan tüm yöntemler doğal yöntemlerdir ve piyasada satılan ilaç/kremler gibi herhangi bir kimyasal madde içermezler. Eğer bu yöntemleri merak ediyorsanız buyurun bakalım!

#1 Zeytin Yağı Evde Sivilce Geçirme

Farkındayız, zaten yağlı olan cildinize zeytin yağı sürmek delice gelebilir. Ancak zeytin yağı yıllarca temizleyici madde olarak da kullanılmıştır. Sivilce tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Elinize bir miktar zeytin yağı döküp cildinize masaj yaparcasına sürün. Burada önemli olan iyice bastırarak masaj yapmanız.

En azından 3 dakika boyunca bu işlemi tekrarlayın ve üzerini ısıtılmış havlu ile kapatın. Buhar cildinizdeki gözenekleri açmada yardımcı olacaktır.  Havlu soğuduktan sonra kaldırıp, cildinizdeki yağı temizleyebilirsiniz.

#2 Hint Yağı İle Sivilceden Kurtulma

Hint yağı da zeytin yağı mantığında kullanılır. Bu yöntemlerin işe yarama sebeplerinden biri de cildimizin de yağ içermesi.

Piyasada satılan bir çok sivilce ve cilt kremlerinin reklamlarında hep “cildinizi yağlardan arındırır” ve bunun gibi vaatlerle satılmaktadır. Aslında sanılanın aksine cildi yağdan arındırdıkça vücudumuz daha çok yağ üretir. Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için yağlardan yararlanmak çok daha mantıklıdır.

#3 Kabartma Tozu İle Sivilce Tedavisi

Kabartma tozu evde sivilce tedavisi için iki bakımdan etkilidir. İlk etkisi ölü deriyi ciltten uzaklaştırarak tıkanmış gözenekleri açar. Cildin pul pul olmasını önler.

Diğer etkisi ise kabartma tozu sivilceye neden olan bakterileri öldürür. Kabartma tozunu sivilce tedavisi olarak kullanmak için öncelik yüzünüzü ıslatın. Elinizde kabartma tozu ve su ile bir hamur oluşturun. Bir dakika boyunca suratınıza masaj yaparak sürün. Masaj sonrası soğuk su ile durulayın.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir