Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Saç, en önemli güzellik öğelerinden biridir. Özellikle kadınlar için saçın önemi bir başka. Kısa saç sevenler olduğu gibi, saçlarını kesmeye kıyamayan kişilerde bulunuyor. Verdiğiniz bir karar sonucunda saçlarınızı kesip kısalttığınızdan pişmanlık duyuyor olabilirsiniz. Bu durumda eski saçlarınıza kavuşmak, saçlarınızın hızlı uzaması için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri uygulayarak hem daha dolgun ve canlı saçlara sahip olursunuz hemde saçlarınız beslendiği için daha hızlı uzar. Sizinde isteğiniz saçlarınızı hızlı uzatmak ise aşağıda ki yöntemleri uygulayabilir, uzun saçlarınıza daha erken kavuşabilirsiniz.

1. Yumurta Akı Kürü

saclari-uzatmak-icin-dogal-yontem-yumurtaProtein bakımından oldukça zengin olan yumurta, saçlarınızın besin ihtiyacını karşılayarak daha hızlı uzamasını sağlar. Herhangi bir olumsuzlukla ( koku vs) karşılaşacağınızı düşünmeyin. Bu yöntem çok yararlı ve %100 doğal bir yöntem olduğundan hiç bir zararı yoktur.
Kürün uygulaması
2 adet yumurta akını sarısından ayırıp saçınıza sürün. Sürme işlemini yaparken parmak uçlarınızla güzelce saç diplerine yedirin. Tüm saçınıza sürdükten sonra streç film saçlarınızı kaplayıp yaklaşık 4 saat bu şekilde bekleyin. Daha sonra kullandığınız şampuan ile saçlarınızı güzelce yıkayın. Duş aldığınızda veya saçınızı yıkadığınızda suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. Yüksek sıcaklıkta protein bozulduğundan saçlarınız erken yıpranır.

2. Soğan Suyu Kürü

evde-sac-uzatmak-icin-sogan-suyuBir baş soğanı mutfak robotunda öğütüp suyunu sıkarak tanelerinden ayırın. Ayırdığınız bu soğan suyunu bir pamuk yardımıyla veya parmak uçlarınızla saç diplerine güzelce uygulayın. 15-20 dakika bu şekilde bekledikten sonra Aloe Vera  yağı özlü bir şampuan ile saçlarınızı temizleyin. Saç Temizliğini yaptıktan sonra 1 yemek kaşığı civan perçemi, 2 yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı, 1 yemek kaşığı melisayı bir çaydanlık yardımıyla çay yapar gibi demleyin. Daha sonra bu suyla saçlarınızı masaj yaparak yıkayın. Bir Süre bekledikten sonra (Bu işlemi akşam yapmanız da fayda vardır.) saçlarınızı temiz suyla durulayın. Bu Saçlarınızın Hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

3. Zeytin Yağı ve Yumurta Karışımı

sac-uzatmak-icin-yontemlerBir adet yumurta ile 1 yemek kaşığı zeytin yağını bir kap içerisinde güzelce karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra parmak uçlarınızı bu karışıma batırarak saç diplerine sürün. Saç dipleri bittikten sonra kalan karışımı da saçlarınızın tamamına sürüp, dişleri büyük olan bir tarak ile saçlarınızı tarayarak bu karışımı saçlarınıza güzelce yedirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra saçlarınızı streç film ile sarıp en az 2 saat kadar bekleyin. Kokusu biraz ağır olabilir bu durum sizi korkutmasın. Süre sonunda saçlarınızı şampuanla yıkayıp saç kremi uygulayın hepsi bu.

4. Saçlarınızı Tarayın !

sac-zatmak-icin-tarama-yontemiBirçoğumuz zaten bunu yapıyoruz. Ancak bunun saç uzaması için nasıl bir faydası olduğunu bir çoğumuz bilmiyoruz. Saçlarınızı taradığınızda saç dipleri uyarılır ve kafa derisinde kan akışı hızlanır. Kan akışının hızlanmasıyla birlikte kıl köklerine daha fazla besin taşınır ve saçlar daha iyi beslenir. Bu da saçlarınızın hem sağlıklı hemde çok kısa zamanda uzamasını sağlar.
Not : Saçlarınızı taradığınız tarağın dişlerinin büyük olmasına özen gösterin. Büyük dişli taraklar saç kırıklıklarına neden olmamaktadır.

5. Yılan Yağı Kullanın.

yilan-yagi-sac-uzatirmiBirçoğunuz yılan yağının saça iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Yılan yağı içerisinde bulunan maddeler saçlar için oldukça faydalıdır. Bu yağ, sadece saçları beslemez aynı zamanda saçlarınızın daha sığ çıkmasını da sağlar.
Yılan yağı ile ilgili yapılan bir araştırmada, sürüldüğü bölgede kıl çıkardığı görülmüş. Yılan yağı, birçok bitkinin karışımından elde edildiğinden mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Saçların uzaması için gerekli olan B ve E vitamini ihtiyacını bu yağı kullanarak karşılayabilirsiniz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir