Geniz Akıntısına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer ?

Geniz akıntısı, sinüslerin iltihaplanması veya vücutta oluşan alerjik reaksiyon sonucu burun içi mukozasının yutak ve boğaz boşluğuna doğru akmasıdır. Hastalığın sebebine bağlı olarak tedavi belirlenir. Alerjik nedenlerle oluşan geniz akıntısında burun spreyleri ve anti-histaminik ilaçlar kullanılırken, sinüslerin iltihaplanması durumunda ise Antibiyotik tedavisi uygulanır.

Geniz Akıntısı Bitkisel Tedavisi

Geniz akıntısı için herhangi bir kimyasal ilaç kullanmadan evde bitkisel yollarla tedavi edebilirsiniz. Tabi bu yöntemle tedavi olan akıntılar genellikle geçici sebeplerden kaynaklanan akıntılardır. Yoğun enfeksiyonun olduğu durumlarda Geniz akıntısı tedavisi için mutlaka antibiyotik kullanmanız gerekir.
Çörek otu 
Sinüs iltihabından kaynaklanan geniz akıntısına doğal çözümlerin başında çörek otu yağı geliyor. Düzenli kullanıldığında büyük oranda geniz akıntısını tedavi ediyor. Aktardan alabileceğiniz Çörek otu yağını her akşam yatmadan önce her bir burun deliğine birer damla damlatın ve yağın sinüslere doğru akmasını sağlayın. Yaklaşık 1 ay boyunca bunu düzenli olarak uyguladığınızda sinüslerinizde oluşun iltihaplanma giderilir. Ancak ilk kez çörek otunu kullanacaksanız, önce çok az bir miktarda deneyin. Vücudunuzun çörek otuna alerjisi olabilir.
Zencefil
Özellikle soğuk algınlığı, grip, nezle gibi durumlarda vücudun hareretini yükselterek vücutta ki bakteri ve virüslerin ölmesini sağlar. Bir Su bardağı kadar suyun içerisine 1 kaşık zencefil ve kekik ekleyerek demlemeye bırakın. Gün içerisinde iki üç fincan içtiğinizde geniz akıntısını tedavi etmektedir.
Evde Geniz akıntısı Tedavisi
Alerjik nedenlerden veya yeni başlayan enfeksiyondan kaynaklanan geniz akıntısı için evde uygulayabileceğiniz en basit çözüm tuzlu su yöntemidir.
Yarım Çay bardağı suya 1 kaşık tuz ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu suyunu burnunuza çekip yaklaşık 5 saniye nefesinizi tutun. Daha sonra başınızı öne doğru eğerek burnunuzun akmasını bekleyin. Bu yöntem sinüslerde ki tıkanıklığı açarak, geniz akıntısı oluşmasını engeller.

İbrahim Saraçoğlu Geniz Akıntısı Tedavisi

ibrahim saraçoğlu geniz akıntısı tedavisi, geniz akıntısı bitkisel tedavi, geniz akıntısı bitkisel çözüm geniz akıntısı doğal çözüm geniz akıntısı doğal tedaviGeniz akıntısı şikayeti olanlar için Prof. Dr. İbrahim saraçoğlu bir kür önerisinde bulundu. Adaçayı ile hazırlanan bu kür ile geniz akıntısı tedavisini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Kimyasal maddeleri içeren ilaçları kullanmak yerine doğal çözümlerle geniz akıntısından kurtulabilirsiniz.
Geniz Akıntısı için Adaçayı Kürü
Malzemeler:

• 150 ml su ( yaklaşık 1 su bardağı )
• 4,5 gr adaçayı ( yaklaşık 1 tatlı kaşığı)

Adaçayını kaynatılmış suyun içerisine ekleyerek yaklaşık 4-5 dakika demlemeye bırakın. Demlendikten sonra bu çayı ince bir süzgeç ile süzüp soğumaya bırakın. Çay ılıdıktan sonra her gün sabah ve akşam bu su ile güzelce gargara yapın. Sabah kahvaltıdan sonra ve Akşam yatmadan önce bu kürü uygularsanız yaklaşık 15 gün içerisinde geniz akıntısından kurtulmuş olursunuz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir