Göbek Yağları Nasıl Eritilir ?

Göbek bölgesinde meydana gelen yağlanmalar birçok hastalığın habercisi olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle göbek yağlarını önemsemeli, uygun diyet ve egzersizlerle bu yağları eritmelisiniz.
Dengesiz gıda tüketimi göbek bölgesinde oluşan yağların bir numaralı sebebi olarak gösterilmektedir. Bununla birlikte gün boyu hareketsiz kalma durumu da yağlanmayı tetikleyen durumlar içerisinde boy göstermektedir.

Gün içerisinde alınan kaloriler yakılmadığında, öncelikli olarak bel ve göbek çevresinde yağ olarak depolanır. Dikkat edilmemesi durumunda bu göbek yağları iç organları sararak, organların çalışma sistemini bozmaya başlayacak ve ölümcül rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Erkeklerde bel genişliği 110 cm’yi geçtiğinde yüksek risk grubunda kabul edilir.

Kadınlarda ise, 90 cm geçildiğinde riskli gruba girmektedir.

Göbek yağlarını Eritmek İçin Ne Yapmalı ?

Karın Yağları Nasıl Eritilir, Göbek Yağları Nasıl ErirKarın ve göbek bölgesinde oluşan yağlanmalar, dikkat edilmesi ve aşağıda yer alan önerileri dikkate almanız durumunda hızlı bir şekilde eritilebilir. Vücudun en çok yağ depoladığı bölgelerden biri olan göbek bölgesi, aynı zamanda en hızlı yağ yakılan bölgesidir de. Bu nedenle kararlı olursanız kısa zamanda göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

1. Göbek bölgesinde ki yağlanmalardan kurtulmak isteyenlerdenseniz dengeli beslenmeniz gerekmektedir.
2. Sabah öğle ve akşam olmak üzere uygulamaya alacağınız diyet listesinin öğünlerini atlamamalısınız.
3. Göbek bölgesinde ki yağlardan kurtulmak istiyorsanız su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Günde 3 litre su tüketmelisiniz.
4. Düzenli olarak fitness ve aerobik yapmalısınız.
5. Tuz, un ve şeker üçlüsünü hayatınızdan uzak tutmalısınız. Karbonhidrat tüketimi azaltmalı ve beyaz ekmek yerine kepekli ekmek kullanmalısınız.
6. Yemek yeme öncesinde bir bardak su tüketmelisiniz. Yemek öncesinde tüketilen su açlık hissinizin geri plana alınması kaynaklık edecektir.
7. Yemek yeme sırasında lokmalarınızı küçük küçük almalı ve iyice çiğnemelisiniz.
8. Yağlı yiyecekler (cips) uzak durmalı ve kola tüketimini azaltmalısınız. Kola tüketimi, selülit problemini de beraberinde getirmektedir.

 

Yukarıda yer alan öneriler, genel doğrulardır. Göbek bölgesinde ciddi bir yağlanma söz konusu ise, mutlaka egzersiz yapmalısınız. Özellikle mekik gibi bölgesel olarak göbek ve karın kaslarını çalıştıran egzersizlerle bu bölgede ki yağların yakımını hızlandırabilirsiniz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir