Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Herşey

Eğer göğüslerinizin büyüklüğünden şikayetçiyseniz bu konuda sağlık problemleri yaşıyor, Göğüsleriniz sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteriyor ve kıyafet seçerken zorluklar çekiyorsanız öncelikli olarak bir plastik cerrahi uzmanına başvurarak derdinizi en geniş şekilde doktorunuza anlatmalısınız.. Öncelikle doktorunuz sizi çok iyi bir şekilde dinleyecek mevcut probleminizin ne olduğu konusunda bir karara varacaktır. Bu diyaloglardan sonra doktorunuz sizi muayene edecek ve fotograflarınızı çekecektir.

Doktorunuz yapmış olduğu muayene sonrasında sizin evlilik durumunuzu, kaç tane doğum yaptığınızı, doğum yapmak isteyip istemediğinizi, ailevi durumlarınızı, genetik durumlarınızı, beslenme alışkanlıklarınızı, bir hastalık veya bir ameliyat geçirip geçirmediğinizi varsa kullanmış olduğunuz ilaçları sorgulayacak beraber bu konular üzerinde bir tartışma gerçekleştireceksiniz.

Dokotorunuz ile bu konuları konuşurken kesinlikle çekinmemeniz gerektiğini bu tartışmaların ve gizli kalacak herşeyin sizin ameliyatınızı etkilediğini unutmayın.. Bu konular oldukça önemli konular ve bu konular sizin bu ameliyattan ne kadar başarılı çıkacağınızla ilgili konulardır. Daha sonra cerrahınızla beraber bir ameliyat planlaması yapacaksınız. Bu ameliyat planlaması doğrultusunda ameliyatınız gerçekleştirilecek. Doktorunuz size ameliyatta neleri yapacağını yeni göğüs ölçülerinizin ne olacağını, ameliyat sonrasında göğüs ucu bölgesinin nerede olacağını ve izlerin ne kadar belirgin olacağını ne zaman sonra bu izlerden kurtulacağınızı, ameliyat sonrasında iyileşme döneminizin hangi aşamalarda seyir edeceğini aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan anlatacak ve sizde bu aşamada varsa doktorunuza sorularınızı ileteceksiniz..

Doktorunuzla bu aşamadaki iletişiminizi ne kadar güçlü tutarsanız o kadar ameliyatınız başarılı olacaktır. bilgisayar ortamında yapılan tasarımınız üzerinde konuşacaksınız tasarımda beğenmediğiniz yönlerin veya ek olarak yapılmasını istediğiniz uygulamaların üzerinde tartışacaksınız..

Doktorunuzdan kesinlikle saklamamanız gerekenler ise herhangi bir bağımlılığınızın olup olmadığı.. Günümüzde sigara kullanımı oldukça popüler bir sorundur.. Bu konudaki alışkanlığınızı doktorunuza bildirin, ilaç kullanımınızda önemli kullandığınız ilaçları isimleriyle beraber doktor görüşmenizde yanınızda götürünüz.

Meme küçültme estetiği ameliyatları hastanede ameliyat koşullarının olduğu yerde yapılması gereken bir operasyondur. Ameliyat sonrasında bir gün hastanede kalınmasında fayda vardır. Ameliyat öncesinde yapılacak olan muayene ve kan tetkikleri yine bu hastanede ameliyat öncesinde yapılacak ve her koşulun ameliyat için olumlu olması şartı aranacaktır. Hastaneninde bu ameliyatı yapabilecek niteliklere sahip olması sizin için oldukça önemlidir. Ameliyata başlamadan önce sizi genel anestezi altına alıcaklar. Doktorunuz ameliyat sırasında daha önce ameliyatınızı yaptığınız planlamaya göre ölçülerinizi çizecek ve ameliyata başlayacaktır..

GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ AMELİYATI

Göğüsler kadınların vücudundanki en önemli cinsel bölgelerden birisidir. Göğüslerin hem küçük olması hemde çok büyük olması kadınlarda problem yaratan sorunlardandır. İdeal ölçülerde olan göğüsler hem kadınların estetik olarak görünümünü hemde kendilerine olan özgüveni tazelemektedir.

Göğüs estetiği büyütme ameliyatlarının en fazla yapılma sebebi kişiye verdiği sağlık sorunlarıdır. Bunun yanı sıra büyük göğüsler kadınlarda özellikle genç kızlarda toplum içerisinde utanma, sıkılma, hareketlerinde olan zorlanma, kıyafet seçerken istedikleri kıyafetleri kendilerine uyduramama gibi sorunlarla sürekli olarak mücadele verirler.

Bu durum kişide sağlık sorunlarıda yaratmaya başladığında durum içinden çıkılamayacak bir hal alır. Özellikle sırt ağrılarını, boyun ağrılarını, ağırlıktan dolayı kamburlaşmayı, meme altında mantarlaşma ve yaralanmaları beraberinde getirmesi vücut olarakta büyük sağlık sorunlarını, hastalıkları ve günlük yorgunluk artışını beraberinde getirecektir.

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar olduklarından çok daha kilolu ve çok daha yaşlı bir görünüme sahiptirler.. Bunun tek kurtuluş yolu ise yapılacak olan göğüs küçültme estetiği ameliyatlarıdır.

Göğüslerin vücut ebatlarına oranla daha büyük olmasının belli başlı nedenleri vardır bunları; Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya geçirilen bazı hastalıklar olarak sıralayabiliriz. Daha sonra çevresel faktörler beslenme alışkanlıkları, aşırı alınıp verilen kilolar ve bunların içerisinde en önemli olan gabelik ve hamilelik sonrası göğüslerin sarkma ve gevşemesi problemleridir.

göğüs küçültme estetiği ameliyatları hastanın durumuna bağlı olarak 17-18 yaşlarından itibaren yapılmaya başlanabilir. Göğüs küçültme ameliyatlarında en önemli iki etken doktor seçimi ve doktor seöimi sonrasında iyi bir ameliyat planlamasıdır.

Hastalar için ise bilinmesi gereken en iyi haberlerden birisi Türkiyede bu ameliyatların oldukça güvenilir. Teknolojik ve sağlıklı bir şekilde çok iyi sonuçlar alınabilen ameliyatlar olduğudur. Göğüs estetiği küçültme ameliyatları hastalara mutluluk veren ve çok iyi sonuçların alındığı operasyonlar arasında yer almaktadır. Göğüs büyütme ameliyatları fiziki açıdan kişinin görünümüne estetik sağlamasının yanı sıra hayat konforunuzuda oldukça arttıran bir cerrahi işlemdir.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir