Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir ?

Gün geçtikçe çevremizde bizde dahil olmak üzere bir çok kişinin göz altı morlukları hem dikkat çekiyor hemde rahatsız ediyor. Genellikle sebepleri arasında uykusuzluk, yorgunluk ve bitkinlik olarak düşünsek de farklı sebepleri olabiliyor. Bazen gerçekten uykusuzluk, yorgunluk ve bitkinlik asıl sebep olabiliyor ama bazı insanlarda göz altı morlukları kalıcı hale gelmiş durumda.
Yapılan araştırmalar sonucu uzmanların yaptığı açıklamalara bakıldığında göz altı morluklarının genetiksel nedenler, burun akıntıları ve alerji yer alıyormuş. Kalıtsal olarak yani genetiksel olarak bakıldığında vücuda koyu rengi veren melanin maddesinin bozuklukları göz altı morluğunun oluşmasına neden oluyor.

Hastalıklarda göz altı morluklarına neden olabilir. Vücudu hassas olan yani alerjik olan insanlarda göz altı morlukları daha sık görünüyor. Göz altı morlukları yaşlanmayla da oluşmakta ve artmaktadır. Bunun temel sebebi yaşlanmaya başlı olarak insan dersinin incelmesidir. Burun akıntısı ve sinüzit göz altı morluklarına sebep olabilir. Burun akıntısı ve sinüzit ile birlikte burun ve göz çevresindeki damarlar şişerek göz altı morluklarına sebep olur. Bunlarla beraber düzensiz uyku ve düzensiz beslenme sigara kullanımı gibi bazı olaylar göz altı morluklarına sebep olabilir.

Göz Altı Morluklarına Ne iyi Gelir ?

Göz Altı Morlukları, Göz Altı Morlukları Tedavisi, Göz Altı Morluklarına Ne iyi Gelir ?, Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?, Göz Altı Morlukları Bitkisel TedaviGöz altı morlukları genellikle yorgunluğa bağlı oluştuğundan evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle ve güzel bir uykuyla giderebilirsiniz. Bir çok rahatsızlıkta olduğu gibi göz altı morluklarında da Bitkisel tedaviler uygulayabilirsiniz. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz meyve ve sebzelerde hazırlayacağınız maskeler sayesinde göz altı morluklarına doğal çözüm üretebileceksiniz.
# Elma: Elma içerisinde bulunan asidik maddeler göz etrafında oluşan morlukların ve siyahlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Yarım elmayı küçük dilimler olacak şekilde dilimleyin. Daha sonra bu dilimleri gözlerinizin etrafına yerleştirerek en az 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü soğuk ile yıkayarak güzel bir uyku çekin.
# Salatalık Maskesi: Salatalık, yüksek miktarda su içerir. Serinletici ve besleyici etkisi bulunan Salatalık suyu, göz etrafını hem besler hemde serinleterek hücrelerin rahatlamasını sağlar. Salatalık içerisinde bulunan su, cildinizi nemlendirir ve doğal tonik özelliği gösterir.
1 adet salatalığı blendıra vererek iyice küçültün. Dilerseniz posasıyla birlikte gözünüzün üzerine koyun, dilerseniz de suyunu sıkarak bir pamuk yardımıyla gözünüzün etrafında ki morluklara sürüp hafif bir şekilde masaj yaparak yedirin.
# Gül Suyu: Cilt sağlığı için oldukça önemli olan ve doğal tonik özelliği gösteren gül suyu; göz çevresinde ki morlukları geçirme konusunda da oldukça iyidir. Cilde sürüldüğünde, cildi nemlendirerek kan akışının düzelmesine yardımcı olduğundan birçok cilt probleminde kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde göz etrafında oluşan morlukların giderilmesinde de gül suyundan faydalanabilirsiniz.
# Çiğ Patates: 1 Adet çiğ patatesi rendeleyip gözlerinizin üzerine koyun. Suyunun akmamasına dikkat edin. Rendeleme sonucunda patates çok ufalıp suyu çıkarsa, bir pamuk yardımıyla bu suyu alıp göz altı morluklarına sürün ve ardından posayı yerleştirin. Patates hem gözlerde yorgunluktan dolayı oluşan şişkinlik ve sarkmaları engeller hemde morlukların tedavi edilmesinde yardımcı olur.

Göz altı Morlukları Nasıl Geçer ?

Göz Altı Morlukları, Göz Altı Morlukları Tedavisi, Göz Altı Morluklarına Ne iyi Gelir ?, Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?, Göz Altı Morlukları Bitkisel TedaviGöz altında oluşan morlukları geçirmek için bilmeniz gereken ve evde uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Göz altı morlukalrının oluşum nedenini tespit ettiğinizde çözümünü bulmanız daha kolay olacaktır.
# Düzenli uyku çok önemlidir. Günde en az sekiz saat uyku cilt sağlığı için önemlidir. Cilt sağlığı koruduğu gibi daha genç görünmenize katkıda bulunur.
# Kahve, alkol ve sigara kullanımını ortadan kaldırarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Sigara, alkol ve kafein cildin matlaşmasına neden olur ve daha yaşlı görünmenize nedene olur.
# Bol su tüketmek soruna çare olabilir. Düzenli ve bol miktarda su kullanımı cilt sağlığı için önemlidir.
# Yüzünüz ve göz altlarınıza makyaj yapmaktan kaçınınız. Çünkü makyaj cildin nefes almasını engeller ve yıpratır.
# Buhar banyosu yapmak cilt ve göz altlarınız için önemli bir eylem olarak gençleşmenize ve göz altı morluklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
# Göz altı morluklarından kurtulmanın bir diğer doğal yöntemi ise salatalık ve patates dilimleridir. Patates ve salatalık dilimleri ile maske yapmanız sorunu ortadan kaldıracaktır.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir