Hemoroid Basur Ağrısına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer ?

Hemoroid ağrısı, genellikle yanlış beslenmeden kaynaklanır. Bağırsak hareketlerinin düzgün olduğu dönemlerde basur ağrısı da az olur. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeli ve düzenli saatlerde wc ihtiyacınızı karşılamalısınız.
Hemoroidin ( Basur ) evde tedavisi, genellikle diyet ve düzenli tuvalet alışkanlığı ile gerçekleştiriliyor. Basur diyetine uygun olarak beslenen ve her gün aynı saatlerde tuvalete gidenlerde hemoroid ( basur ) ağrısı azalmakta ve hemoroidin ilerlemesi durdurulmaktadır.

Hemoroidin- Basurun ilerlemesi nasıl önlenir?

1.  Gün içerisinde düzenli olarak aynı saatlerde tuvalete gitmeye özen gösterin. Bu düzeni alışkanlık haline getirmeye çalışın.
2. Baharatlı ve acı olan yemeklerden uzak durun. Çay ve kahve tüketmemeye çalışın.
3. Bol bol sıvı tüketin. Doğal olarak sıkılmış meyve suları lif içerdiğinden bağırsak hareketlerinin düzenli olmasına yardımcı olurlar. Bu da basur ağrısını giderir.
4. Tuvalet ihtiyacınızdan sonra Anüs temizliği için kullandığınız tuvalet kağıdını önce ıslatıp öyle kullanın. Kuru şekilde kullanmanız tahrişe ve ağrıya neden olabilir.
5. Tuvalet ihtiyacından sonra, Anüs bölgesini alkol içermeyen ıslak mendillerle temizleyin.
6. Doğal sabunları kullanmaya özen gösterin. Duş jellerinin içinde kimyasal maddeler oldugundan hemoroid memesini tahriş edebilir veya yanmasına sebep olabilir.

Hemoroid Ağrısını Azaltmak için Ne Yapmalı

Hemoroidiniz varsa mutlaka muayene olun. Muayene sonrasında doktorunuz size ağrı kesiciler verecektir. Bu ağrı kesici kremleri düzenli kullanın.

 

Basur ağrısının arttığı durumlarda yumuşak bir bezi ıslatıp anüs bölgesinin üzerine koyabilirsiniz. Basur memesi nemli olduğunda ağrısı ve kaşıntısı azalır.

 

Basurun en iyi tedavilerinden biri, oturma banyosudur. Bir leğenin veya küvetin içine yaklaşık 10 cm yükseklikte ılık su ilave edin. Daha sonra bu suyun içerisine oturup 10-15 dk bekleyin. Böylelikle anüs bölgesi yumuşayacak ve gevşeyecektir. Bu da basur ağrısını geçirecektir.

Basur Ağrısı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir ?

Evde basur tedavisi için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Mümkün oldukça çok fazla sandalyede oturmamaya çalışın. oturmanız gereken durumlarda altınıza yumuşak bir yastık koyun.

 

Basur ağrısı kendisini gösterdiğinde ; Kasıklarınızın altına bir yastık koyup yüzü koyun şekilde uzanın. Bu pozisyon kalçalarınızın birbirinden uzaklaşmasını ve basur memesi üzerinde ki baskıyı azaltacağından basur ağrısına iyi gelir.

 

Gün içerisinde bulduğunuz her fırsatta kalçalarınızı kalp seviyesinin üstünde olacak pozisyonlarda uzanın. Kan akışı hızlanacağından basur ağrısı ve kaşıntısı geçecektir.

 

Pamuklu ve yumuşak olan iç çamaşırları giyinin. Gün içinde giydiğiniz kıyafetlerin bol olmasına özen gösterin.

 

Kaşıntı veya ağrının arttığı durumlarda anüs bölgesine Bebek yağı sürebilirsiniz.

 

Anüs bölgesine hafif bastırarak yapılan masaj, memelerde ki kan akışınız hızlandıracağından, burada ki şişkinliklerin azalmasına yardımcı olur. Hemoroid ağrısını geçirmek istiyorsanız anüse sık sık masaj yapın. Masaj esnasında bebek yağı kullanırsanız oldukça faydasını görürsünüz.

Hemoroid /Basur Ağrısı Evde Tedavi uzman Video


Yukarıda ki video da yer alan bilgiler, uzman görüşüdür. Bu yöntemleri evinizde deneyerek basur ağrısını geçirebilir veya ağrıyı azaltabilirsiniz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir