Hızlı Zayıflama Yöntemleri ve Yolları

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir ?

Günümüzden bayanların en büyük sorunu istem dışı alınan fazla kilolardır. Hem güzel ve fit bir görünümü engelleyen hem de sağlık sorunlarına yol açan fazla kilolardan kurtulmanın yöntemleri ise oldukça fazladır. Kadınların fazla kilolarından ve yağlarından kurtulmak için genellikle şok diyetler ve herkesin uyguladığı diyet listelerini uyguladıkları görülmektedir. Ancak bu diyet ve zayıflama yöntemlerinin hiçbir işe yaramadığı ve oldukça zararlı olduğu son dönemlerde uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.

Kilo vermek için yapılan diyet uygulamaları sizin sadece tartı üzerinde kilo verdiğinizi göstermekte, bununla birlikte kas ve su kaybından dolayı oluşabilecek metabolizma sorunlarına yol açmaktadır. Şok diyetler sadece kısa süreli etki göstermekte ve sonradan daha büyük sorunlara yol açmaktadır. Kilo vermek ve zayıflamak için bu şok diyet programlarını uygulamadan sağlıklı bir şekilde hayatınızı ve görünümünüzü istediğiniz aşamaya getirebilirsiniz.

Diyet yapmadan hızlı zayıflamak için en garanti yol tekrar kilo almayı engellemek ve yağlardan kurtulmaktır. Vücut içerisinde yer alan bu yağ tabakaları hem güzel bir görünümü etkilemekte hem de kilo oluşmasına neden olmaktadır. Hızlı kilo vermek isteyenlere diğer önerilerimiz ise aşağıdaki gibidir;

  •  Gün içerisinde tüketeceğiniz besinlerin ölçülerini doğru ayarlamanız gerekmektedir. Yemek yemeden kilo vermeniz imkansızdır. Bu yüzden özellikle sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerine oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Sabah kahvaltılarını erken saatlere almalı ve bu öğünde bol bol faydalı gıdaları tüketmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte akşam yemeklerinizi de olabildiğince erken saatlere alarak hafif gıdalar tüketmeniz gerekir.
  • Gün içerisinde yemek öğünlerinizi atlamamalı ve bu öğünlerde bol bol sağlıklı gıdalar tüketmelisiniz. Aynı zamanda öğle saatlerinde 1 bardak yeşil çay içmeniz metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
  • İçeceklerinize oldukça önem vermelisiniz. Sigara ve alkolden uzak durmalı, gazlı içecekleri tüketmemelisiniz.
  • Her gün düzenli bir şekilde sabah ve akşam yürüyüşleri yapın. Bunları genellikle sabah kahvaltısının ardından ve akşam yemeğinin ardından yapmaya özen gösterin. Eğer imkanınız var ise öğle yemeklerinden sonra 10 15 dakika süren egzersiz hareketleri ile vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz hızlı kilo verme yöntemlerini uygulayarak kısa sürede olumlu sonuçlar ile karşılaşacaksınız.

Doğru Zayıflama Yöntemleri – Canan Karatay Video


Sağlıklı zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta beslenme konusudur. Alınan fazla kalorileri harcamak için saatlerce spor yapmamız gerekebilir. Örneğin bir simitin verdiği kaloriyi harcamak için yaklaşık 1 saat boyunca orta tempoda yürüyüş yapmak gerekir. Haliyle alınan kalorileri yakmak bu kadar zorken, Beslenme şekline dikkat etmek ve fazla kalori almamak daha kolay ve önemlidir.

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Bazı besinlerin termajenik etkisi olduğu bilinmektedir. Bu tür besinler ısıyı arttırarak sindirim için gerekli enerjiyi sağlamak için göbek  yağlarının eritilmesine yardımcı olmaktadır. Tavuğun ve hindinin göğüs eti, balıklar, yumurtanın beyaz kısmı termajenik etkisi yüksek yiyeceklerdir. Bu tür besinler protein ağırlı olduğu için bünyemiz sindirim için daha çok enerji ve kalori harcamaktadır. Bu sayede sağlıklı kilo vermek mümkün olabilir. Diyet sırasında protein miktarı yüksek besinler tüketmek göbek, karın bölgesinde yağlanmanın azalmasına yardımcı olmaktadır.

  • Aynı zamanda yoğurtun da sağlıklı zayıflama konusunda yardımcı olduğu bilinmektedir. ABD de yapılan bir araştırmada iki farklı diyet grubundan yoğurt tüketen grup diğerinden %25 oranında daha fazla kilo vermiştir. Ayrıca bu grubun karın bölgesindeki yağ oranında %60 azalma tespit edilmiştir.
  • Şunu da unutmamak gerekir ki tek başına protein oranı yüksek besinler (termajenik) tüketmek zayıflamanızı sağlamaz. Diyet yapmak olmazsa olmazdır. Bol su tüketmeli, ekmek ve hamur işlerini hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Elma, salatalık, mevsim meyveleri tüketebileceğiniz diğer besinlerdendir. Her gün yapacağınız 30 dakikalık tempolu yürüyüşler sağlıklı ve hızlı kilo verme konusunda etkili bir yardımcınız olacaktır.

Göbek  yağlarını eritmek için termajenik etkisi olan besinlerle süslenmiş alternatif bir diyet programı. Haftada 3 gün yardımcı olacaktır.

Kalkınca: Yarın tatlı kaşığı bal ve 7-8 damla limon ile hazırlanmış ılık bir bardak su
Kahvaltı: Yeşil elma ve bir şeftali
Ara: 2 parça dil peyniri
Öğle: Derisi alınmış ızgara tavuk, rokalı salata
Ara (saat 15.00): 3-4 adet yulaflı bisküvi
Ara (saat 17.30): Yeşil kabuklu elma
Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), bir dilim tam buğday ekmeği, mevsim salatası
Gece: Bir su bardağı şekersiz tarçınlı ılık light süt

Termajenik etkili besinler içeren bu diyet programını haftada üç gün uygulayarak sağlıklı kilo vermek mümkün olacaktır.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir