Kilo vermek ve Zayıflamak için Ne Yapmalıyız ?

Günümüzde çoğu kişi fazla kilolarından şikayetçi olmaktadır. Günde en az 2 öğün yemek yemek zorunda kalıyoruz. Aksi taktirde yeterli besin alamadığımız için sağlığımız da etkileniyor. Çabuk acıkanlar veya yemek yemeyi sevenler ise 2 öğünden fazla yemektedir. Bunun sonucunda da vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinden daha fazlasını almış oluyor. Fazla alınan bu besinlerde vücut tarafından yağa dönüştürülerek depolanıyor.

Yediğimiz yemeğin karbonhidrat değerleri yüksekse kilo almamız kaçınılmaz oluyor. Bazen de kilo aldırır diye düşündüğümüz gıdalar ise tam tersine zayıflamamız için bir fırsat olabiliyor. Ya da zayıflamak istemesekte formda kalmak için çözüm yollarıdır diyebiliriz. Bu nedenle aldığımız gıdaların vücudumuz için ne anlam ifade ettiğini bilmekte fayda vardır. Örneğin Protein ağırlı beslenirsek kilo almak yerine sağlıklı bir şekilde kilo vermiş oluruz. Çünkü protein içeren gıdaların kalori değerleri çok düşüktür.

Kilo vermek için Öneriler

zayiflamak için ne yapmaliyiz kilo vermek için ne yapmaliyiz Zayıflamak için ne Yemeliyiz Kilo vermek için Ne yemeliyizKilo vermek ve zayıflamak için ne yapmalıyız sorusunu kendinize soruyorsanız, ilk bilmeniz gereken şey aldığınız kalorilerden daha fazlasını harcamanızdır. Vücut; günlük yaşam için gerekli olan enerjiyi aldığımız kalorilerden (yediğimiz yiyeceklerden) karşılar. Alınan kaloriler enerji ihtiyacını karşılayamadığı zaman, metabolizmamız vücutta bulunan yağları yakarak (eriterek) enerji açığa çıkarır. Bu da yağların erimesi yani zayıflamamız anlamına geliyor. Vücudumuzun yağ yakımını hızlandırmak ve zayıflamak için uymanız gereken kurallar ve önerileri aşağıda sıraladık…

# Düzenli olarak kuruyemiş tüketirsek kilo almamız %30 oranında azalmaktadır. Düzenli kuruyemiş demek, çok kuruyemiş tüketmek değildir. Her gün belli miktarda kuruyemiş!

# Günde 1 bardak süt içerseniz 5 saat tok kalırsınız. Fazla besin tüketmeden günde sadece 4 bardak süt içmek sizi 20 saat tok tutacaktır. Buda sizin zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

# Elma iştah keser. Bu özelliği ile kilo vermeniz için yardımcı besin öğesidir.

# Bol bol pul biber tüketmek yağ yakmayı sağlar. Yemeklerinizde bol miktarda tüketeceğiniz pul biber zayıflamanızda en büyük yardımcınız olacaktır.

# Yulaf ezmesinin tok tutucu özelliği sayesinde diyetleriniz daha sağlıklı geçecek. Yulafı sabahları süt ile tüketebilirsiniz. Böylelikle tüm gün tok kalacak ve kilo vermeye başlayacaksınız.

# İlginç bir zayıflama bilgisini sizlere vereceğiz. Yemeklerden önce dişlerinizi fırçalayınız. Bunu yapmak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ve böylelikle daha çabuk kilo vereceksiniz.

# Spordan sonra kesinlikle meyve suyu içmeyiniz. Eğer amacınız kilo vermekse meyve suyu içmek bir çuval inciri berbat etmeniz anlamına gelmektedir.

# Asansör yerine merdivenleri tercih etmelisiniz. Böylelikle hem vücudunuz sağlıklı olacaktır hem de bir yıl içinde binlerce kalori yakarak formda kalacaksınız.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir