Kuru Kayısının Faydaları – Neye iyi Gelir ?

Kuru Kayısının Cilde Faydaları :  kayısı yapraklarının faydasını kısa sürede etkili biçimde gözlemleyebileceğimiz,sağlığımızı tehdit eden birkaç örnek: egzama hastalığı, güneşten oluşan yanıklar ve uyuz olma gibi hastalıklarda kayısı oldukça etkili ve cilde faydalıdır.

Kabızlık için Kuru Kayısı; kuru kayısıda pektik ve serlüloz bulunması etkisiyle müsil olarak kullanabilirsiniz. Sürekli kabızlık durumunda günde 8-10 adet tüketerek bu sorundan kökten kurtulabilirsiniz. Lakin unutmayın fazla tüketilmesi ters etki ile ishale neden olabilir. Bu durumdan kurtulmak için kuru kayısıyı çekirdeği ile tüketirseniz dengeyi doğal yoldan sağlamış olursunuz.

Hazımsızlık gibi bir sorununuz varsa,yemeklerden önce bir kaç tane tüketmek hazımsızlıktan kurtulmanıza yardım edecektir.

Kansızlık: Anemi kırmızı kan hücrelerinde seviyenin düşük olması nedeniyle ortaya çıkar ve demir eksikliğine sebebiyet verir. Demir kuru kayısıda bol miktarda bulunur bu sayede tedaviyi desteklemiş olursunuz.

Ağrılı ateşli hallerde: vücudunuzda oluşan yüksek ateşli hallerde,kayısı suyu ile balı karıştırıp tüketmek ateşin normal değerlere düşmesini sağlar. Hastalıklar sırasında kalp, karaciğer, mide ve sinir hücreleri kuru kayısı içinde bulunan vitaminler sayesinde organlarımızdan takviye çekerek kısa sürede iyileşmemize yardımcı olur.

Ayrıca kilo verme çabasında olanların şeker tüketme ihtiyacını fazlasıyla talep etmesi halini engelleme yeteneği yine kuru kayısının sağlayabildiği bir durumdur. Organik kuru kayısı tüketimi ile şekere düşkünlük göstermeden diyetinizi aksatmadan devam ettirebilirsiniz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir