Selülit Nasıl Geçer ? Selülit Giderici Egzersizler

Kötü beslenme alışkanlıkları, hazır gıda tüketimi ve spor faaliyeti eksiklikleri birleşince, bacaklarda selülitlerin ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Selülitlerden kurtulmak çok zor olsa da, imkânsız değildir. Düzenli spor yapmaya başlamakla birlikte selülitleri yok etmek için, hedeflenen bölgeleri çalıştıran egzersizleri tercih etmek gerekiyor. Bölgesel olarak bacak kaslarını çalıştıran ve selülitleri gideren egzersizleri uygulayarak sizde selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bacakları Çalıştıran Egzersiz

Karnınızdaki fazlalıklarından kurtulduktan sonra sıra bacak ve kalça kısmında oluşan selülitlerden kurtulmaya geliyor.  Spor halınızı (veya eşdeğer bir şeyi) serdikten sonra, dört ayak konumuna geçin. Dirseklere kadar kollarınızı yere koyduktan sonra sağ ayağınızı yavaşça en yukarıya kaldırın ve öylece 10 saniye tutun. 10 kere bu hareketi yaptıktan sonra, hiç ara vermeden, diğer bacağa geçin ve aynı işlemi tekrarlayın. Haftanın her günü bu egzersizi yaparsanız birinci aydan itibaren değişiklikleri gözle görebilirsiniz.

Squat Hareketi ( Çömelme )

Selülit ve basen bölgesini çalıştıran en etkili egzersizlerin başında Squat hareketi geliyor. Birçok ünlünün de egzersiz listesinde yer alan Squat, doğru uygulandığında çok başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor. Sadece selülit ve basen eritmekle kalmıyor aynı zamanda kalçaları da sıkıştırarak daha dik bir popoya sahip olmanızı sağlıyor.

Squat Hareketi Nasıl Yapılır ?

Çömelme hareketini tam yapabilmek için doğru hareketi öğrenip hareketlerin sırasına alışmanız gerekiyor. Başlangıç için ayakta durun ve bacaklarınızı omuz genişliğiniz kadar açın. Ayaklarınızı biraz dışarı açık şekilde tutun. Belinizi mümkün olduğunca düz tutup, kollarınızı yere paralel olarak kaldırın, bacaklarınızı bükerken kalçanızı geriye doğru itin. Eğer hareketi doğru olarak yaptıysanız, üst baldır kısmı yere paralel olacaktır. Kalkmak için, bütün kaslarınızı kasın ve kendinizi sadece bacak gücünüzle yukarı itin. Bütün egzersiz boyunca ağırlığınızı topuklar üzerine verin. Herhangi bir yanlış hareketi önlemek için, dizlerinizi bükerken topukları geçmemeye özen gösterin. Optimal verim için, haftada en az üç gün, 15 er taneden 3 seri olarak yapın.

Atak hareketiatak hareketi

Bu hareket selülitlerden kurtulmak için en iyi egzersizlerden biridir çünkü aynı anda ön ve arka kalça kaslarını çalıştırır. Rahat ayakkabılar giydikten sonra doğru pozisyonu bulmak için harekete geçebiliriz! Bunun yapmak için, bir ayağınızı diğerinin önüne bir metre aralıkla koymanız yeterlidir. Arkadaki ayağınızın, sadece ucuyla yere basın. Böylece atağımıza başlamak için hazırız. Her zamanki gibi belinizi düz tutmaya dikkat ederek,bacaklarınızı bükün ve çömelin. Sonra arkadaki ayağınızı öne getirin ve ikinci kez çömelin. 4 kere yaptın ve bacak değiştirin. Ağırlığınızı öndeki bacağın topuk kısmına vermeyi unutmayın, aksi takdirde bel ağrısı çekersiniz. Bu egzersizleri düzenli olarak yapar ve birazda yemenize dikkat ederseniz selülit diye bir şey kalmayacaktır.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir