Sivilce Nasıl Geçer Evde Çözüm

Sivilceler nasıl geçer, yüzdeki sivilceler nasıl geçer, alındaki sivilceler nasıl geçer, sivilcelere bitkisel çözüm, sivilcelere kesin çözüm, sivilcelere bitkisel çözüm, sivilcelere doğal çözüm Sivilce geçirme yolları Sivilce geçirme Yöntemleri
Sivilceler genellikle ergenlikte ortaya çıksa da, yetişkin insanlarda da görülebilen bir cilt sorunudur. Kızarmış olan sivilce aslında enfeksiyon sebebiyle ortaya çıkan tahriştir. Sivilceleri kısa zamanda geçirmek, İltihabları azaltıp kızarıklığını gidermek için temiz ve pamuklu bir beze bir kaç adet buz koyup ardından sivilcelerin olduğu bölgeye sürün. Bu işlemi sürdürürken dikkat edilmesi gereken husus sivilceyi patlatmamaktır. Eğer sivilceyi patlatırsanız enfeksiyon etrafa yayılabilir. Soğuk buz işlemi kan dolaşımını arttırıp şişkinliğini ve kızarıklığını giderecektir.

Karbonat ile sivilceler nasıl geçer?

Karbonat kullanın : Karbonat cildimizi temizleme ve sivilcelerin oluşmasını sağlayan ciltteki ölü hücreleri atmak için kullanılabilir. Aynı zamanda normal sivilcelerden büyük olan sivilceleri bile kurutma etkisi mevcuttur. Fakat cildi tahriş edebilir, bu sebeple fazla kullanılması önerilmez. Karbonatı yarım yemek kaşığını geçmeyecek düzeyde olmalı ve bunu yarım su bardağı su ile karıştırarak hazırlamalı ve uygulamalısınız.

Bitkiler ile Sivilceler nasıl geçer?

Sivilceler nasıl geçer, yüzdeki sivilceler nasıl geçer, alındaki sivilceler nasıl geçer, sivilcelere bitkisel çözüm, sivilcelere kesin çözüm, sivilcelere bitkisel çözüm, sivilcelere doğal çözüm Sivilce geçirme yolları Sivilce geçirme YöntemleriLimon suyunun içerdiği asit ve diğer bileşenler kurutma ve leke giderici bir özelliğe sahiptir. Lavanta ile Kekik suyu Anti Mikrobik özelliğe sahiptir. Gül suyunun arındırıcı özelliği bulunur. Papatya çayı ise iltahapları gidermekte yardımcıdır. Yeşil çay da papatya çayı gibi iltihap gidermede yardımcıdır. Cildi yenilememize yardımcı olan antioksidanlar içermektedir. Yoğurt cildimizi yumuşacık yapar ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamıza yardımcı olur. Genellikle kuaförlerde kullanılan kil maskesi, gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve Anti Mikrobik etkisi vardır. Gliserin cildi yağlandırmadan nemlendirir. Meyve ve sebzeler cildimize faydalı, cildimizi yenilememize yardımcı olan antioksidanları içerir. Üzüm ve Elma sirkesi ise antimikrobiktir ve cildi yenileyici özelliğe sahiptir.

Diş macunu ile sivilce nasıl geçer?

Diş macunu, vücudunuzun herhangi bir bölgesinde kocaman duran sivilceden şikayetçiyseniz, sivilcenin üstüne içerisinde jel ve beyazlatıcı madde olmayan bir diş macununu uygulayın. ve uyuyun sabah uyandığınızda sivilcenin kurumuş olduğunu göreceksiniz. Diş macunu sivilcenin suyunu alıp yağını ise içine çeker. Bu yöntem hem pratiktir, hemde günlük hayatta çok kullanılan bir yöntemdir. fakat hassas ciltli kişilerde tahrişlere sebebiyet verebileceği için pek önerilmez.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir