Yüzdeki Sivilce izleri için Maske Tarifleri

Sivilceler giderilse dahi cilt üzerinde lekeler bırakarak kalıcı hasara yol açabilmektedir. Sivilce nedeniyle oluşan izlerin görünümlerini azaltmak için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz.
Doğal sivilce izi giderici maske tariflerini evde basit malzemeler kullanarak hazırlayabilir ve düzenli olarak kullanarsanız cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Yaş Maya Maskesi

# 3 adet aspirin
# 2 damla limon suyu
# 1 tatlı kaşığı yaş maya
Limon suyu ve aspirini karıştırıp aspirinlerin erimesini sağlayın. Ardından yaş mayayı da ilave edip karıştırın. Cildinizdeki sivilce lekeleri bulunan bölgelere hazırladığınız karışımı sürüp 15 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda cilidnizi suyla yıkayıp kurulayın. 3 günde 1 olmak üzere tekrarladığınızda lekelerin giderilmesini sağlayacaktır. Gece yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Peeling

# 1 çay kaşığı el kremi
# 1 tatlı kaşığı mısır unu
# 1 tatlı kaşığı gül suyu
Malzemeleri cam kaseye alıp tahta kaşıkla karıştırın ve macun kıvamına geldiğinde cildinize sürüp yedirin. Maske cildinizde kuruduktan sonra az miktarda mısır ununu elinize alıp ovarak maskeyi cildinizden temizleyin. Ardından ılık su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Kuru cilt yapısına sahip kişiler ise ayda 1 kere kullanabilir.

Sivilce Lekeleri İçin Salatalık Maskesi

# Salatalık
# Domates
Salatalık ve domatesi ezip bir kabın içerisinde güzelce karıştırın ve yüzünüze maske şeklinde sürün. Gün aşırı tekrarlayarak sivilce izlerinin görünümlerinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında oldukça etkili ve işe yarayan bir cilt besleme maskesidir.

Sivilce İzleri İçin Hazırlaması Kolay Maske

Sivilceler için maske, Sivilceler için Doğal Maske, Sivilce izleri Nasıl Geçer, Sivilce izlerine ne iyi gelir, Sivilce izi Tedavisi# 50 gr keten tohumu
# 2 yemek kaşığı tereyağı
# 3 damla biberiye yağı
Keten tohumunu öğütün ve diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüzü ılık suya batırılmış tülbentle örtün ve tülbentin üzerine hazırlamış olduğunuz karışımı sürüp 30 dakika bekleyin. Sürenin sonunda suyla yüzünüzü yıkayıp maskeden kurtulun. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanılabilmektedir. Sivilce izlerini gidermede etkili bir maskedir.

Sivilce Lekeleri İçin Maden Suyu Maskesi

# Yarım limon
# 1 bardak maden suyu
Maden suyu ve limonu karıştırıp bu karışımla günde 2 kere cildinizi silip temizleyin. Karışımı kullandıktan sonra cildinize günlük nemlendirici kreminizi uygulamayı unutmamalısınız.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir