Yüzdeki Sivilce ve Yara izleri Nasıl Geçer Bitkisel Çözümler

“Sivilce Yara izleri Nasıl Geçer / Doğal ve Bitkisel Çözümler/ Kullanılan Merhemler”
Sivilce ve çeşitli sebeplerle yüzde oluşan yara izlerinin geçmesi oldukça zordur. Bu nedenle güzellik merkezlerinde uygulanan yara izi geçirme yöntemleri oldukça pahalı olmaktadır. Bu yüzden yara izini geçirmekten ziyade yara izi izinin oluşmasını engellemek daha önemli ve kolay olmaktadır. Sivilcelerden dolayı yüzde oluşan yaraların önüne geçmek için öncelikle sivilcelerin iz bırakmadan geçmesini sağlamaktır. Yüzünüzün pürüzsüz olmasının en basit ve ucuz yolu, yara oluşmasını engellemek ve sivilceleri zamanında tedavi etmektir.
Yara izi tedavileri, Oluşan yaranın derinliğine ve yayıldığı alana göre yapılmaktadır. Yüzünüzde oluşan bu yaraların geçmesi için bir kaç farklı yöntemi aynı anda kullanmanız gerekebilir.
Sivilce ve yara izi tedavisinde hastanın psikolojiside önemli rol oynadığından, bu dönemde kendinizi iyi hissetmeniz ve tedaviye sadık kalmanız oldukça önemlidir.

Yüzdeki Yara ve Sivilce izleri Nasıl Geçer ?

Yüzeysel ve çok belli olmayan yara izleri için evde uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemlerle tedavinizi kendiniz sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler ;

Yara izleri için Limon Maskesi

sivilce-yara-izleri-icin-limonYara izi olan bölgeye Limon suyu sürmek, o bölgede bulunan ölü derinin dökülmesini sağlar. Böylelikle bu bölgede yeni deri oluşumu hızlanır ve yüzeysel olan yara izlerinin geçmesi sağlanır. İçerisinde bulunan asitler sayesinde doğal bir peeling özelliği gösteren limon ile sivilce ve yara izlerinden kurtulabilirsiniz.
Maskenin Uygulanması

    • Limon maskesini uygulamadan önce, yara izinin olduğu yeri güzelce temizleyin.
    • Bir çay kaşığı kadar limon suyuna 1 çay kaşığı hazır su ilave edip karıştırın.
    • Yara izinin olduğu bölgeye bir pamuk yardımıyla bu karışımı sürüp yavaş yavaş ovun.
    • Yaklaşık 5 dk bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp durulayın.

Not : Hassas cildi olanlar bu maskeyi kullanmasın veya içerisine daha fazla su eklesinler. Cilt tahrişine neden olabilir.

Yara izleri için Salatalık Maskesi

yara-izleri-icin-bitkisel-cozum-maske-tarifiSalatalığın cilt için oldukça faydalı olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Limonun aksine tahrişe neden olmaz ve cildi besler. Evde hazırlayabileceğiniz bu krem sayesinde bir çok sivilce ve yara izini tedavi edebilir, sivilcelerden ve yara izlerinden kurtulabilirsiniz.
Kremin Hazırlanışı
1 adet salatalığı alıp çekirdeklerini ayırın. Blendırda öğütüp püre haline getirin. Ayrı bir kapta da 1 adet yumurta kırıp çırpın. Daha sonra yumurta ve salatalığı karıştırıp yaklaşık 3 dk boyunca blendırda birbiriyle karıştırın.
Hazırladığınız bu kremi yara izinizin olduğu yere sürüp yaklaşık 15-20 dakika kadar bekleyin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile yıkayıp havluyla güzelce kurutun. Bu maskeyi 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

Yara izleri için Krem

yara-izleri-icin-kremŞayet doğal yöntemlerle yara izlerinden kurtulamıyorsanız krem kullanmayı düşünebilirsiniz. Yara ve yara izleri için oldukça faydalı kremler bulunmaktadır.
Madecassol Krem de bu merhemlerden biridir. Sivilce ve yara izlerinin olduğu bölgeye bu kremi sürebilirsiniz. Kremi akşamları sürüp uyuyun ve sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Yaklaşık 15 gün boyunca bu kremi kullandığınızda yara izinin belirginliğinin yok olmaya başladığını göreceksiniz.

Şayet yukarıda ki yöntemleri uygulamanıza rağmen yara izi geçmiyorsa, cilt uzmanına muayene olmanızda fayda var. Güzellik merkezlerinde uygulanan Peeling yöntemleriyle de ayrıca yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

Yazar : admin

Biyografim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir