Hızlı Zayıflamak için Ne Yapmalı  Ne yemeliyiz ?

Hayatımız boyunca dikkat ettiğimiz en önemli değer kilolarımızdır. Alınan fazla kilolar ve yağlar fit bir görünümü engellerken güzelliğe de gölge düşürmektedir. Kilo almanızı sağlayacak olan pek çok yiyecek ve içecek bulunurken aynı zamanda diyet yapmadan kilo vermenizi sağlayacak olan içeceklerde mevcuttur. Bu içeceklerden en önemlileri ise papatya çayı, su, yeşil çay ve şekersiz çaydır. Kilolarınızdan kurtulmanız için yardımcı olan bu içecekler sayesinde kısa sürede daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Yukarıda sizlere saymış olduğumuz papatya çayı, su, yeşil çay ve şekersiz çay içecekleri sadece fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlamamakta aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlamaktadır. Bu içecekler sürekli olarak tüketildiğinde hem yaşlılığı engellemekte, hem de cilt güzelliğini hiçbir kozmetik ürünü kullanmadan estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kilo vermeniz için kullanacağınız bu içeceklerin özellikleri ve faydaları ise aşağıdaki gibidir;

Zayıflamak için Bol Su için

Büyük-küçük, erkek-kadın milyonlarca kişinin yaş fark etmeksizin her gün bol miktarda tüketmesi gereken içecek olan su hem sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlamakta hem de kilo verme aşamasında sizlere ne fazla yardımcı olan içecektir. Her gün düzenli olarak tüketilmesi gereken su miktarı 2.5 litredir. Su, vücudunuzda bulunan fazla yağlarında dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Günde 1 Bardak Yeşil Çay

Yüzyıllardır etkisi tartışılmayan bir diyet çayıdır. Bitkiler dünyasındaki yerini milyonlarca yıldır korumayı başaran yeşil çay, kilo vermek isteyenlerin ilk olarak başvurdukları içeceklerin başında gelir. Diyet aşamasından ziyade yeşil çay hemen hemen tüm kanser türlerini engellemenize yardımcı olmakta ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlamaktadır. Yeşil çay aynı zamanda C vitaminini içerisinde en çok bulunduran içecektir. Bu yüzden kış mevsiminde bol bol yeşil çay tüketmek grip ve nezle gibi kış rahatsızlıklarından korunmanızı sağlar.

Papatya Çayı ile Zayıflayın

İçerisinde yüksek oranda antioksidan bulundurmakta olan papatya çayı bu özelliği ile ilk akla gelen içecektir. Yemiş olduğunuz gıdaların içerisinde bulunan yağların çözülmesini ve depolanmasını engelleyen papatya çayı ile kilo verme hızını arttırabilirsiniz.

Şekersiz Siyah Çay

Çay bilindiği gibi şekerli olarak tüketildiğinde oldukça fazla kalori bulundurur. Ancak şekersiz olarak çay içmeniz kilo verme sürecinizi hızlandırır.

Posalı Yiyecekler Tüketin

Posalı yiyecekler kan şekerini yavaş yükselttiği için uzun süre kendinizi tok hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda içerisinde bolca lif bulunduğundan sindirim sitemini düzenlemeye yardımcı olurlar. Örneğin 1 orta boy elma yiyerek 3.3gr, 12 adet kiraz yiyerek 1.5gr, 1 orta boy armutla 5.1gr, 100gr. ıspanakla 2.2gr, 100gr. nohutla 6.2 gr posa almış oluyoruz.

Organik Yağlar içeren besinler Tüketin

Fındık, avakado, balık, ceviz, ayçiçek yağı, mısırözü yağı, keten tohumu omega-3 ve omega-6 dan zengin besinlerdir. Bu besinlerden en az birini her gün tüketmeniz sağlıklı beslenme açısından önemlidir. Sağlıklı yağlar içeren yiyecekler, uzun süre boyunca tokluk hissi verir ve zayıflamayı kolaylaştırır. Araştırmalar sonucu bu yağları tüketenlerin, diğer kişilere oranla daha hızlı zayıfladığı görülmüş.

Yemeklere Salata ile Başlayın

Üzerine Zeytin yağı gibi yararlı yağ serpilmiş olan bir salatayı yemekten önce yemeniz, Sofrada bulunan diğer yemekleri daha az tüketmenizi sağlayacaktır. Vücudunuz için gerekli olan besini salatadan karşılarken fazladan yemek yemediğiniz içinde kalori almamış olursunuz.

Yemeklerinizi Baharatlı Yapın

Acı baharatların metabolizmayı hızlandırması kilo kaybınızı etkileyecektir. Her gün bir tatlı kaşığı kadar tüketilen kırmızı biber metabolizmayı %23 artırmaktadır.

Yazar : admin

Biyografim

Bu yazıya 1 Adet Yorum Yapıldı

  1. Rus güzeli Cevap Ver

    krem ek olarak, Collamask Sadece cildi nemlendirmek ve su dengesinin bozulmasını onlemek degil, aynı zamanda cok hos bir aromaya sahip olmayan betain ve cesitli bitkisel yaglar icerir. Aslında, krem sihirli ozellikleri hakkında okuma ortalama kisi, dusunuyor olabilir bu acıklamalar – bilim kurgu hikayeleri daha alıntılar. Ancak, 21. yuzyıla – sihirli bir bilim ve yuksek teknolojiler bir donem olarak adlandırılan zaman. yosun polisakarit – O sodyum alginat hazırlanması temsil k?sm?nda not edilmelidir. Bu hucresel duzeyde, sadece yaslanma surecini hızlandıran toksinler itibariyle, belki de maske en onemli bileseni olup, oksijen ve nem zenginlestirme arttırır epiteli, metabolizma ve kan akısını artırır. Tabii ki, kollajen ve yag interstisyel yapının uretim fizyolojik fonksiyonlar sayesinde onemli olcude hızlanır ve cilt taze alır, gorunum dinlenmis. kaliteli ve gercekten etkili ilac hicbiri derhal yururluge garanti edemez. Genclestirme – yaslanman?n olumsuz belirtilerini ortadan kaldırmayı amaclayan bir kompleks fizyolojik surectir. derin kırısıklıklar ve daha ince deri, yap? elemanlar?n?n daha genis yıkım ve rahatsız metabolik sistem. Tabii ki, hic suphesiz, ancak biraz daha zaman alacak carpıcı bir tur etkileri mucadele .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir